Viditeľné a neviditeľné plesne.

 

Typickými príznakmi vlhkosti v stenách sú :

solenie, huby, plesne a zatuchnutý pach.

 

Problém s plesňami navyše zhoršuje fakt, že plesne sa môžu v našich domácnostiach rozmnožovať aj bez toho, aby nám svoju prítomnosť hlásili farebnými značkami na stenách.

Mnohé plesne sú bežným okom len ťažko spozorovateľné. Ich vlákna sú také jemné, že pri bežnom pohľade zostávajú oku skryté. Plesne sa navyše zvyknú usadiť na miestach, kam nám náš zrak zablúdi iba raz za dlhý čas. Aj z tohto dôvodu sa plesne často hlásia až nepríjemným pachom. A to je situácia, ktorú je potrebné riešiť rýchlo a radikálne.

Plesne a ich dopad na zdravie človeka :

 
 

Plesne sú hubovité mikroskopické mikroorganizmy vytvárané spleťou vlákien, ktoré sa rozmnožujú spórami. Spóry- drobné, veľmi ľahké a voľným okom neviditeľné rozmnožovacie čiastočky. Tie sa uvoľňujú do ovzdušia a kontaminujú ďalšie predmety a priestory. Môžeme ich vidieť ako rôznofarebné „škvrny“ na stene, ktoré majú odtiene žltej, zelenej, krémovej, modrej, čiernej alebo sivej farby. Hlavnou príčinou ich tvorby v interiéroch je zvýšená vlhkosť v miestnosti nevhodne zaizolované základy domu a podobne. Pre rast plesní sú vhodné tieto podmienky: kyslík, vhodná teplota povrchu steny, výživný substrát a voda či vlhkosť.

 

Plesne sú obzvlášť nebezpečné pre ľudí s narušenou imunitou, chronickými ochoreniami, pre alergikov, dojčatá, deti či tehotné ženy. Plesne môžu mať za následok aj psychycké poruchy , stavy úzkosti a pod.

 

Spóry plesní uvoľňované do ovzdušia, ktoré následne vdychujeme, môžu u vnímavých jedincov a detí vyvolať precitlivenosť, ktorá sa prejavuje najmä zvýšenou chorobnosťou (opakované infekcie dýchacích ciest, zápaly spojiviek, zápaly nosovej sliznice, zápaly prínosových dutín, dráždivý kašeľ, svrbivá vyrážka, upchávanie nosa, sťažené dýchanie, bolesti hlavy, bolesti hrdla, únava) s následným rozvojom alergie (chronická alergická nádcha, astma, ekzém) vyčerpaním imunitného systému a jeho poruchám z dôvodu dlhodobého pôsobenia plesní na organizmus a opakovanými zápalmi s potrebou antibiotickej li­ečby.

 

Likvidácia plesní z interiérov je časovo i finančne nákladná. Všeobecne sa používajú protiplesňové prípravky s aktívnym chlórom, aldehydmi, alkoholmi, amóniovými zlúčeninami, organickými kyselinami či peroxi. zlúčeninami. Omnoho jednoduchšie je však týmto problémom predchádzať a rozhodnúť sa identifikovať pôvodcu vlhkosti a zbaviť sa ho natrvalo.

Metódy odstránenia vlhkosti

 

Typickými príznakmi vlhkosti v stenách sú :  solenie, huby, plesne a zatuchnutý pach.

 

Existuje veľa – viac či menej účinných spôsobov odstránenia vlhkosti zo stien a múrov. Ide o chemické mechanické alebo elektronické zariadenia.

 

Podľa nášho názoru a doterajších skúseností iba mechanický spôsob dokáže poskytnúť 100% ochranu proti vzlínajúcej vlhkosti. Ide o podrezávanie muriva či už reťazovou pílou alebo diamantovým lanom. Prípadne podsekaním muriva. Pri našej práci už aj laik vidí že murivo je predelené skrz a je vsunutá nová izolácia. Toto považujeme za jediné a najúčinnejšie odrezanie vlhkosti od zdroja prísunu vzlínajúcej vody.

 

Pretože pri injektáži a iných metódach nie je do muriva vidieť. Je len ťažko odhadnúť ako sa použitá chémia v murive rozloží a do akej škáry alebo praskliny zatečie. Či naopak kam sa vôbec nedostane. Taktiež silno podmočené murivo nie je schopné absorbovať ďalšiu kvapalinu do požadovanej miery. Preto je výsledok len ťažko predvídateľný. Naša spoločnosť dokáže 100% zabezpečiť budovu proti kapilárnej vlhkosti (vzlínajúcej vode) bez ohľadu na typ a stav použitého stavebného materiálu Vašej budovy.

 

Po podrezaní Vám Garantujeme že vlhkosť sa znovu neobjaví až do konca technickej životnosti Vašej stavby. Po podrezaní Vám garantujeme okamžité a trvalé oddelenie od vzlínajúcej vody.

 

Po podrezaní Vám garantujeme zmenšenie tepelných strát, pretože niektoré stavebné materiály ako napr. tehla má tepelno izolačné vlastnosti hlavne vďaka tomu že je porézna, pokiaľ sú ale tieto póry vyplnené vodou takáto stena takmer úplne stráca tieto vlastnosti.

 

Po podrezaní Vám garantujeme vylúčenie pravidelnej údržby a opravy muriva, omietky alebo farby

 

Pri profesionálnom podrezaní nemá tento zásah žiadny vplyv na statiku budovy. Pretože s našich dlhoročných skúseností vieme aké dlhé úseky môžeme podrezať, kým podrezávaný úsek zaklinujeme teda zabezpečíme proti sadnutiu.

 

Pretože efektívna izolácia závisí nielen na profesionálne vykonanej práci ale tiež na kvalitných materiáloch. Preto používame certifikované a časom overené materiály.

 

Používame hrubú polyetylénovú fóliu (LDPE), ktorá má dostatočnú chemickú a mechanickú odolnosť. To znamená že stabilizačné kliny sa po nej šmyknú a neroztrhnú ju. Výrobca tejto fólie udáva dobu rozkladu viac ako 200 rokov.

Nepálená tehla - hlina

 
8463

Škvárobetónové tvárnice

 
8464

Nabíjaná hlina

 
8465

Pálená tehla

 
8466

Zmiešané murivo

 
8467

Kamenné murivo

 
8468
 

Vlhne Vám dom ?

 
Opadáva Vám  farba , omietka  na dome a cez steny sa tlačia plesne a ich spóry ? Chcete odstrániť príčinu týchto javov? Potom ste na správnej adrese ! Urobili ste prvý krok k zdravšiemu bývaniu.

 
VLHKOSŤ MURIVA A JEJ VÝSLEDOK

 

Dôvodov prečo Váš dom vlhne môže byť niekoľko

Stará pôvodná izolácia100
Žiadna izolácia 100
Porušená izolácia 100
Chybné prevedenie izolácie100
DOHODNITE SI OBHLIADKU // +421 907 562 459 // podrezanie@podrezaniemuriva.skKONTAKTY